Provincial Championships

Provincial Championship Registration List

Click below to view the complete list of teams entered into  the Provinial Championships. We also indicate which teams will or who are eligible to attend the Canadian Championships. A maximum of three teams will be sent to Out of Province Canadians and a maximum of four teams to in-Province Canadians.

Registration List

 

 2018 Provincial Championship Dates and Locations: Minor

Category

Date Location Contact Draws/Results
U19 'A' Girls July 6 - 8 Regina Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
1st-Saskatoon Coop Selects
2nd-Regina Kaos
3rd-Prince Albert Aces
U19 'B' Girls July 6 - 8 Regina  Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
1st-Unity Panthers
2nd-Melfort Spirit
3rd-Wapella Southeast Wolfpack
U19 'C' Girls July 13 - 15 Regina Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
1st-Kerrobert KDL Capitals
2nd-Muenster A's
3rd-Wadena Wildcats
U16 'A' Girls July 13 - 15 Regina  Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
1st-Prince Albert Aces
2nd-Twin City Angels
3rd-Saskatoon Hustlers
U16 'B' Girls July 6 - 8 Saskatoon  Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net
1st-Unity Panthers
2nd-Carlyle SE Super Novas
3rd-Assiniboia Aces
U16 ' C' Girls July 6 - 8  Langenburg  Marcy Scherloski
306-745-2502
kmscherloski@hotmail.com
1st-Watrous Royals
2nd-Redvers Red Sox
3rd-Langenburg Red Sox
U14 'A' Girls July 13 - 15 Saskatoon  Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
1st-Prince Albert Aces
2nd-Moose Jaw Ice
3rd-Saskatoon Hustlers
U14 'B' Girls July 6 - 8 Regina  Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
1st-Oxbow South East Hawks
2nd-Unity Panthers
3rd-Tisdale Riverdogs
U14 'C' Girls July 6 - 8 Swift Current  Brad Appel
306-750-1506
brad.appel@innovationcu.ca 
1st-Turtleford Tigers
2nd-Redvers Red Sox
3rd-Estevan Elite
U12 'A' Girls July 6 - 8  Saskatoon  Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net
1st-Regina Lazers
2nd-Regina Royal Wrath
3rd-Regina Royal Rascals
U12 'B' Girls July 13 - 15  Regina Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
1st-Estevan Elite
2nd-Unity Panthers
3rd-Tisdale Northeast Magic
U12 'C' Girls - North July 6 - 8 Rosetwon Bob Clothier
306-948-9216
clothierbob@hotmail.com
1st-Shellbrook Heat
2nd-Rosetown Angels
3rd-Edam Blue Sox
U12 'C' Girls - South July 6 - 8  Moosomin Paul Fisher
306-435-3902
psfisher@sasktel.net
 1st-Oxbow SE Angels
2nd-Carlyle
3rd-Carnduff SE Cosmos
U19 'A' Boys July 20 - 22  Saskatoon Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
1st-Prince Albert Astros
2nd-Delisle Pride
3rd-Shellbrook Rangers
U19 'B' Boys July 20 - 22 Saskatoon Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
 Cancelled
U16 'A' Boys July 6 - 8 Saskatoon Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net
 Not Being Held
U16 'B' Boys July 6 - 8 Saskatoon Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net
1st-Wadena Wildcats
2nd-Shellbrook Rangers
3rd-Okanese Creek 
U14 'A' Boys July 6 - 8 Saskatoon Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net
1st-Saskatoon Selects
2nd-Prince Albert Astros
U14 'B' Boys July 6 - 8 Saskatoon Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net
1st-Delisle Diamond Dogs
2nd-Warman Panters
3rd-Shellbrook Rangers
U12 'A' Boys July 6 - 8 Saskatoon Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
1st-Prince Albert Astros
2nd-Shellbrook Rangers

U12 'B' Boys July 6 - 8 Saskatoon Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net

1st-Hague Royals
2nd-Okanese Thunderstrikers
3rd-Kahkewistahaw Storm

U10 Co-Ed Festival - North       June 8 - 10 Saskatoon     Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
 
U10 Co-ed Festival - South June 1 - 3 Regina Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
 




2018 Provincial Championship Dates and Locations: Adult

Category Date Location Contact Draws
U23 Women July 13 - 15 Saskatoon Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net 
Cancelled
Women's 'A' July 13 - 15 Saskatoon  Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net 
1st-Saskatoon Co-op G-Force
2nd-Carnduff Southeast Steelers
3rd-Saskatoon Synergy
Women's 'B' July 20 - 22 Carnduff  Shane Marsh
306-339-7687
smarsh@carnduff.ca
Cancelled
Women's 'C' July 27 - 29 Moose Jaw Caralie Wait
306-630-3343
caraliewait@hotmail.com 
1st-UK Royals
2nd-Saskatoon Solar Eclipse
U23 Men         July 8 - 9 Saskatoon  Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
Not Being Held
Men's 'A' July 20 - 22 Saskatoon  Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
1st-Saskatoon PolyPlus Angels
2nd-Bruno Merchants
3rd-Bulyea Rustlers
Men's 'B' July 20 - 22 Saskatoon  Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
Cancelled
Men's 'C' July 27 - 29 Earl Grey  Leila Mohr
306-939-2287
mohrfamily@sasktel.net 
1st-Grenfell Gems
2nd-Moose Jaw Giants
Master Men's July 20 - 22  Saskatoon Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
1st-Saskatoon 222 Masters
2nd-PDC Comets
Men's Slo-Pitch June 2 - 3 Saskatoon  Guy Jacobson
306-780-9235
guy@softball.sk.ca

1st-Sask Cubs
2nd-Sask Vengeance
3rd-CBA/J&L Frame

Women's Slo-Pitch June 2 - 3 Saskatoon  Guy Jacobson
306-780-9235
guy@softball.sk.ca
Not Held

 

Ottawa Web Design